“აქციის მონაწილეს ურტყამდნენ, საშველად შევარდა - დაზიანებები აღენიშნება მარცხენა მხარეს, ფერდის ქვემოთ“ - ირინა სარიშვილის თქმით, გუშინ აქციაზე მისი შვილი დააკავეს
ყოფილი პოლიტიკოსის, ირინა სარიშვილის განცხადებით, მისი შვილი, ლუკა სარიშვილი გუშინ, 2 თებერვალს, აღმაშენებლის ხეივანზე, “თბილისი მოლის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე, საპროტესტო აქციის დროს სამართალდამცავებმა დააკავეს.
სარიშვილის თქმით, ლუკას სხეულზე დაზიანებები აღენიშნება:
“ცოტა ხნის წინ დამიკავშირდნენ სახალხო დამცველის აპარატიდან და შემატყობინეს რომ შესული იყო ექიმი, რომელმაც დააფიქსირა სხეულის დაზიანებები, რაზეც ლუკა თავის ადვოკატთან ერთად მიმართავს შესაბამის უწყებას, პოლიციის არასათანადო მოპყრობის გამო", - წერს ირინა სარიშვილი.
მოგვიანებით მან შვილის მდგომარეობის შესახებ “ფორმულასთან“ დეტალურად ისაუბრა.
“დილის 5 საათზე შეიყვანეს ზაჰესის იზოლატორში, ეს შემატყობინა ადვოკატმა. შეყვანილი ჰყავდათ ექიმი, რომელმაც დააფიქსირა სხეულის დაზიანებები. პოლიციის მიერ, არასათანადო მოპყრობასთან დაკავშირებით, ისინი შესაბამის უწყებებს მიმართავენ.
კლინიკაში არ იყო გადაყვანილი, პირდაპირ იზოლატორში მიიყვანეს. ჩემი ინფორმაციით, დაზიანებები აღენიშნება მარცხენა მხარეს, ფერდის ქვემოთ. სიმართლე გითხრათ, მათი მოსმენის თავიც აღარ მქონდა, მირჩევნია ჩვენმა ადვოკატმა გამოიტანოს ინფორმაცია. თუმცა ფაქტია, ისე ცუდად არ არის რომ კლინიკაში გადაეყვანათ.
აქციის მონაწილეს, ბადრი გრიგალაშვილს ურტყამდნენ, როდესაც ძირს დააგდეს. იქ შევარდა ლუკა საშველად, დასახმარებლად. მე მგონი სამნი იყვნენ და სამივე შეყარეს მანქანაში, სავარაუდოდ, იქ მოხდა დაზიანებები, რაც ექიმმა დააფიქსირა", - განაცხადა სარიშვილმა.